EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

JÄSENSEUROJEN TAPAHTUMAT AJALLA 30.8.2019 – 30.04.2020

Tammikuu
Ma 6.1.2020
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM ja HH
Kello: 8:00 – 20:00
Loppiaisturnaus
Järjestäjä: EPS
Ma 6.1.2020
Paikka: LAAKSOLAHTI HH
Kello: 08:00 – 20:00
E Turnaus
Järjestäjä: EKS Ringette
LA 11.1.2020
Paikka: TAPIOLAN HARJOITUSHALLI
Kello: 08:00 – 22:00
Juniorit, seniorit, kans.jäätanssi
Järjestäjä: ETK
SU 12.1.2020
Paikka: TAPIOLAN HARJOITUSHALLI
Kello: 08:00 – 22:00
Kutsukilpailu Noviisit
Järjestäjä: ETK
Helmikuu
Ma 17.2.2020- Pe 21.2.2020 
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM 
Kello: 09:00 – 15:00
Talvilomaleiri
Järjestäjä: EPS
Maaliskuu
La 7.3.2020
Paikka: TAPIOLAN HARJOITUSHALLI
Kello: 08:00 – 13:30
Minien aluemestaruus
Järjestäjä: EsJt
To 26.3.2020
Paikka: METRO AREENA
Kello: 15:00 – 23:00
Kevätnäytös kenraali
Järjestäjä: ETK
Pe 27.3.2020
Paikka: METRO AREENA
Kello: 08:00 – 22:00
Kevätnäytös 
Järjestäjä: ETK
La 28.3.2020
Paikka: METRO AREENA
Kello: 08:00 – 22:00
Kevätnäytös
Järjestäjä: EsJt
Huhtikuu
La-Su 4.-5.4.2020
Paikka: Espoonlahti Forum ja HH
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: EPS
Pe 17.4.2020
Paikka: EL, Matinkylä ja Tapiola HH
Kello: 15:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: BJR, EKS ja EPS

 

 

 

La 18.4.2020
Paikka: EL, Matinkylä ja Tapiola HH
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: BJR, EKS ja EPS
La 18.4.2020
Paikka: WARRIOR ALPHA & COVERT
Kello: 08:00 – 20:00
Alueen päätösturnaus
Järjestäjä: EKS Ringette G
Su 19.4.2020
Paikka: EL, Matinkylä ja Tapiola HH
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: BJR, EKS ja EPS
La 18.4.2020
Paikka: Laaksolahti HH
Kello: 10:00 – 17:30
Järjestäjä: EKS 09
Pe 24.4.2020
Paikka: KAIKKI HALLIT, paitsi Tapiola ja Laaksolahti
Kello: 15:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Jäsenseurat Jääkiekko
Su 25.4.2020
Paikka: LAAKSOLAHTI HH
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: EKS 2012
La 25.4.2020
Paikka: KAIKKI HALLIT, paitsi Tapiola ja Laaksolahti
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Jäsenseurat Jääkiekko
Su 26.4.2020
Paikka: KAIKKI HALLIT, paitsi Tapiola ja Laaksolahti
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Jäsenseurat Jääkiekko
Toukokuu
Pe 15.5.2020
Paikka: WARRIOR AREENA, ALPHA & COVERT
Kello: 10:30 – 16:00
turnaus
Järjestäjä: SIEMENS
La-Su  16.-17.5.2020
Paikka: WARRIOR ALPHA 
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Blues Sisters

Espoon Jääurheilun Tuki Ry

Maantienpelto 1
02650 ESPOO

 

Jari Nyberg
toiminnanjohtaja@ejut.fi
p. 0400-423906

Seidi Saarela
toimisto@ejut.fi