EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

EJUT RY

JÄSENSEUROJEN TAPAHTUMAT AJALLA 30.8.2019 – 30.04.2020

Elokuu
LA 10.8.2019
Maksuton luistelukoulu kokeilupäivä ja perheluistelu
Paikka: Tapiolan Harjoitushalli
Kello: 10:00 – 12:00
Järjestäjä: Esjt
https://www.facebook.com/events/2306824692698722/
PE 30.8.2019
ESPOO PÄIVÄ, Jäädisco
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM
Kello: 16:00 – 20:30
Järjestäjä: ETK
Syyskuu
LA 14.9.2019
Paikka: WARRIOR ALPHA & COVERT
Kello: 9.00 – 20:00
Joukkue: IKÄLUOKKA F1 2009
Järjestäjä: EKS
SU 15.9.2019
Paikka: WARRIOR ALPHA & COVERT
Kello: 9.00 – 17:00
Joukkue: IKÄLUOKKA F1 2009
Järjestäjä: EKS
Lokakuu
MA 14.10.2019
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM
Kello: 9:00 – 15:00
SYYSLOMALEIRI
Järjestäjä: EPS
TI 15.10.2019
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM
Kello: 9:00 – 15:00
SYYSLOMALEIRI
Järjestäjä: EPS
KE 16.10.2019
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM
Kello: 9:00 – 15:00
SYYSLOMALEIRI
Järjestäjä: EPS
TO 17.10.2019
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM
Kello: 9:00 – 15:00
SYYSLOMALEIRI
Järjestäjä: EPS
PE 18.10.2019
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM
Kello: 9:00 – 15:00
SYYSLOMALEIRI
Järjestäjä: EPS
LA 19.10.2019
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM
Kello: 8:00 – 22:00
Debydantit ja SM-noviisit STL
Järjestäjä: ETK
SU 20.10.2019
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM
Kello: 8:00 – 22:00
Debydantit ja SM-noviisit STL
Järjestäjä: ETK
Marraskuu
LA 2.11.2019
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM
Kello: 8:00 – 22:00
SKATE ESPOO
Järjestäjä: Esjt ja ETK
SU 3.11.2019
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM
Kello: 8:00 – 22:00
SKATE ESPOO
Järjestäjä: Esjt ja ETK
SU 10.11.2019
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM
Kello: 8:00 – 14:00
Hyvän Mielen Kisat
Järjestäjä: Esjt 
LA 16.11.2019
Paikka: TAPIOLAN HARJOITUSHALLI
Kello: 8:00 – 22:00
A-silmujen ja Minien kisat
Järjestäjä: Esjt
LA 30.11.2019
Paikka: TAPIOLAN HARJOITUSHALLI
Kello: 8:00 – 11.30:00
Pikkujoulupiruetti
Järjestäjä: Esjt
LA 30.11.2019
Paikka: WARRIOR AREENA,
ALPHA & COVERT
Kello: 8:00 – 20:00
Joukkue: Ringette D
Järjestäjä: EKS
Joulukuu
SU 1.12.2019
Paikka: WARRIOR AREENA, 
ALPHA & COVERT
Kello: 8:00 – 20:00
Joukkue: Harraste- ja Lady joukkueet
Järjestäjä: EKS Ringette
PE 6.12.2019
Paikka: WARRIOR AREENA, 
ALPHA & COVERT
Kello: 8:00 – 20:00
Joukkue: EKS Ringette F ja G
Järjestäjä: EKS Ringette
LA 7.12.2019
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM
Kello: 8:00 – 22:00
Debydantit ja SM-noviisit STL
Järjestäjä: Esjt
SU 8.12.2019
Paikka: TAPIOLAN HARJOITUSHALLI
Kello: 8:00 – 22:00
Joulunäytös
Järjestäjä: ETK
SU 8.12.2019
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM
Kello: 8:00 – 22:00
Joulunäytös
Järjestäjä: Esjt
PE 13.12.2019
Paikka: TAPIOLAN HARJOITUSHALLI
Kello: 16:00 – 22:00
ML kutsukilpailut
Järjestäjä: ETK
SU 15.12.2019
Paikka: WARRIOR AREENA, COVERT
Kello: 11:00 – 17:00
Leijona kiekkokoulu -turnaus
Järjestäjä: EKS
TO 26.12.2019
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM ja HH
Kello: 10:00 – 20:00
Tapaninpäivän turnaus
Järjestäjä: EPS
Tammikuu
Ma 6.1.2020
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM ja HH
Kello: 8:00 – 20:00
Loppiaisturnaus
Järjestäjä: EPS
Ma 6.1.2020
Paikka: WARRIOR AREENA, ALPHA & COVERT
Kello: 08:00 – 20:00
E Turnaus
Järjestäjä: EKS Ringette 
LA 11.1.2020
Paikka: TAPIOLAN HARJOITUSHALLI
Kello: 08:00 – 22:00
Juniorit, seniorit, kans.jäätanssi
Järjestäjä: ETK
SU 12.1.2020
Paikka: TAPIOLAN HARJOITUSHALLI
Kello: 08:00 – 22:00
Kutsukilpailu Noviisit
Järjestäjä: ETK
Helmikuu
Ma 17.2.2020- Pe 21.2.2020 
Paikka: ESPOONLAHTI FORUM 
Kello: 09:00 – 15:00
Talvilomaleiri
Järjestäjä: EPS
Maaliskuu
La 7.3.2020
Paikka: TAPIOLAN HARJOITUSHALLI
Kello: 08:00 – 13:30
Minien aluemestaruus
Järjestäjä: EsJt
To 26.3.2020
Paikka: METRO AREENA
Kello: 15:00 – 23:00
Kevätnäytös kenraali
Järjestäjä: ETK
Pe 27.3.2020
Paikka: METRO AREENA
Kello: 08:00 – 22:00
Kevätnäytös 
Järjestäjä: ETK
La 28.3.2020
Paikka: METRO AREENA
Kello: 08:00 – 22:00
Kevätnäytös
Järjestäjä: EsJt
Huhtikuu
La 4.4.2020
Paikka: KAIKKI HALLIT
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Jäsenseurat Jääkiekko
Su 5.4.2020
Paikka: KAIKKI HALLIT
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Jäsenseurat Jääkiekko
La 11.4.2020
Paikka: KAIKKI HALLIT
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Jäsenseurat Jääkiekko
Su 12.4.2020
Paikka: KAIKKI HALLIT
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Jäsenseurat Jääkiekko
La 18.4.2020
Paikka: WARRIOR AREENA, ALPHA & COVERT
Kello: 08:00 – 20:00
Alueen päätösturnaus
Järjestäjä: EKS Ringette G
Su 19.4.2020
Paikka: WARRIOR AREENA, ALPHA & COVERT
Kello: 08:00 – 20:00
Alueen päätösturnaus
Järjestäjä: EKS Ringette F
La 25.4.2020
Paikka: KAIKKI HALLIT
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Jäsenseurat Jääkiekko
Su 26.4.2020
Paikka: KAIKKI HALLIT
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Jäsenseurat Jääkiekko
Toukokuu
La 2.5.2020
Paikka: KAIKKI HALLIT
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Jäsenseurat Jääkiekko
Su 3.5.2020
Paikka: KAIKKI HALLIT
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Jäsenseurat Jääkiekko
La 9.5.2020
Paikka: KAIKKI HALLIT
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Jäsenseurat Jääkiekko
Su 10.5.2020
Paikka: KAIKKI HALLIT
Kello: 08:00 – 20:00
TURNAUS
Järjestäjä: Jäsenseurat Jääkiekko

Espoon Jääurheilun Tuki Ry

Maantienpelto 1
02650 ESPOO

 

Jari Nyberg
toiminnanjohtaja@ejut.fi
p. 0400-423906

Seidi Saarela
toimisto@ejut.fi